AP300™ SMR

Jediné SMR založené na provozních zkušenostech a pokročilé technologii

Malý modulární reaktor AP300™ společnosti Westinghouse je nejpokročilejší, osvědčené a snadno nasaditelné řešení SMR. Westinghouse se může hrdě hlásit k více než 70 letům zkušeností s vývojem a zaváděním nových jaderných technologií, které umožňují dostupnost spolehlivých, čistých, bezpečných a ekonomických zdrojů energie pro další generace.

Reaktor AP1000 vyrábí energii po celém světě každý den. V současnosti je v provozu celkem šest bloků využívajících technologii AP1000. Čtyři se nacházejí v Číně, kde je ve výstavbě dalších šest jednotek. Další dva reaktory AP1000 jsou v provozu v elektrárně Vogtle v Georgii.

Náš reaktor AP300 SMR využívá desítky milionů hodin vývoje a provozních zkušeností s fungování reaktoru AP1000®.

Získejte výhody technologie Westinghouse AP1000 PWR s menším výkonem, která posílí páteř energetického systému vaší obce.

Reaktor AP300 SMR doplňuje reaktor AP1000 ve prospěch čistšího energetického mixu, energetické bezpečnosti, flexibility a stabilizace sítě.

Reaktor AP300 SMR doplňuje reaktor AP1000 ve prospěch čistšího energetického mixu, energetické bezpečnosti, flexibility a stabilizace sítě.

 

Založeno na technologii ověřené v reálném světě

AP300 SMR o výkonu 300 MWe (900 MWth) je založen na licencované a provozované lehkovodní tlakové technologii AP1000, která prokázala špičkovou spolehlivost v oboru.

Reaktor společnosti Westinghouse AP300 SMR splňuje přísliby malých modulárních reaktorů: menší rozměr, modulární konstrukce pro efektivní harmonogram výstavby, nejmodernější bezpečnostní technologie a spolehlivost.

Výhody vyplývající z faktu, že je reaktor AP300 postaven na osvědčeném reaktoru AP1000:

  • Více než 30 let pokročilých technologií pasivní bezpečnosti licencovaných u světových regulačních orgánů.
  • Využití zavedené infrastruktury, včetně vyspělého dodavatelského řetězce a služeb provozu a údržby.
  • Společnost Westinghouse je světovou jedničkou v dodávkách jaderného paliva. AP300 SMR využívá naši robustní konstrukci paliva, která zahrnuje řadu osvědčených a pokročilých palivových prvků a čtyřletý cyklus doplňování paliva.
  • Využívá pokročilou osvědčenou technologii „Instrumentation & Controls”, která zjednodušuje provoz a zvyšuje spolehlivost.

 

Založeno na technologii ověřené v reálném světě

 

Pokročilá bezpečnost
Pokročilá bezpečnost

Společnost Westinghouse je průkopníkem pokročilých pasivních bezpečnostních systémů a právě reaktor AP300 SMR je založen na osvědčených pasivních bezpečnostních systémech AP1000, které byly podrobně analyzovány a testovány. Světové regulační orgány tyto systémy přezkoumaly a určily, že splňují pokročilá bezpečnostní kritéria.

  • Bezpečné selhání Navrženo pro dosažení a udržení bezpečného stavu vypnutí bez zásahu obsluhy, záložního napájení nebo čerpadel.
  • Soběstačnost Pasivní přístup k provozu bezpečnostního systému eliminuje potřebu záložního napájení a chlazení.
  • Odolnost proti nebezpečí Chráněno robustním krytem navrženým tak, aby odolal extrémním vnějším nebezpečím.
  • Hloubková ochrana Více vrstev obrany pro zmírnění následků nehod.

 

Snadné nasazení

AP300 SMR má bohaté portfolio výrobních zařízení s osvědčeným výkonem po celou dobu jejich životnosti. Pro zákazníky to znamená snížení rizika a hladké nasazení a provozní úspěch. Zde je uvedeno to, co může společnost Westinghouse nabídnout:

Technologická připravenost
Desítky milionů hodin věnovaných vývoji reaktoru AP1000. Několik reaktorů AP1000 v provozu a desítky v jednání.

Jistota licencování
Na základě licencované technologie AP1000. Systémy pasivní bezpečnosti AP300 jsou podloženy rozsáhlým testováním.

Zavedený dodavatelský řetězec
Stávající dodavatelé AP1000 mohou dodávat hlavní komponenty. Prokázaná schopnost zajistit lokalizaci dodavatelského řetězce.

Modulární konstrukce
Zjednodušený, modulární, velmi kompaktní jaderný ostrov (nejnákladnější část každého reaktoru) snižuje náklady/harmonogram výstavby.

Spolehlivý provoz a údržba
Rekordní provozní výkonnost a výkonnost při odstávkách elektrárny AP1000. Životní cyklus delší než 80 let.

 

Všestrannost použití

AP300 SMR je základem komunitního systému čisté energie. Flexibilní výkon poskytuje osvědčenou schopnost stabilizovat moderní elektrické sítě s velkým podílem obnovitelných zdrojů, včetně možnosti rychlé změny zatížení pro podporu výkyvů v poptávce. Zahrnuje další možnosti podpory dálkového vytápění, odsolování a výroby vodíku.

Všestrannost použití